2021-04-27

Smiginio meistras garliavietis Darius Labanauskas pateko tarp dešimties auksinių sporto žvaigždžių Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) ir LRT.lt rengiamuose „100 sporto žvaigždžių“ rinkimuose. Pirmą kartą panašiuose rinkimuose įvertintas sportininkas teigia, kad tai svarbu ne tik jam, bet ir jo propaguojamai sporto šakai.

Niuderhauzene (Vokietija) šiuo metu esantis D. Labanauskas dalyvauja Superserijos varžybose ir džiaugiasi, kad pasaulinė koronaviruso pandemija smiginio nesustabdė.

Tiesa, nors Lietuva jau skiepijo aukšto meistriškumo sportininkus, Darius sako skiepo dar negavęs, nes federacija nėra susitvarkiusi aukštam meistriškumui reikalingų dokumentų. Po turnyrus Europoje keliaujantis žaidėjas jau yra atlikęs daugiau nei 20 viruso testų, jie visi iki šiol buvo neigiami.

Šiemet D. Labanauskas kelia sau tikslą patekti tarp 32 geriausių pasaulio smiginio žaidėjų, o tokia reitingo vieta metų pabaigoje leistų geriau jaustis prieš pasaulio čempionatą.

Šiais metais LSFS ir LRT.lt rinkimuose „100 sporto žvaigždžių“ D. Labanauskas pateko į auksinį dešimtuką.

– Ką jums reiškia patekimas tarp dešimties auksinių sporto žvaigždžių?

– Stebėjau, jaudinausi, žmona labai stebėjo. Čia visos mūsų sporto šakos įvertinimas, esame pastebimi vis plačiau ir dažniau. Man tai labai svarbu. Aišku, tai ir asmeninis įvertinimas. Manau, prisidėjau prie to.

– Esate didžiausias smiginio ambasadorius Lietuvoje.

– Na taip, iš tiesų, taip. Esu tarp tų 128 žmonių pasaulyje, kurie gali varžytis aukščiausiu lygiu, kurie turi licenciją. Man tai didelis pasiekimas. Labai smagu, tai pirmi tokie rinkimai, kuriuose esu įvertintas.

– Keleri sėkmingi metai lėmė jums didesnį dėmesį – ar tai jus pakeitė?

– Paprastame gyvenime liko tie patys žmonės, kurie aplink mane buvo ir anksčiau. Nepasakyčiau, kad labai pasikeičiau, žinoma, matomumas ir žinomumas yra didesnis.

Prie to labai prisidėjo turnyrų transliacijos per „TV3 Sport“, komentatoriaus profesionalumas. Turiu galvoje, kad ne tik išmano taisykles, bet ir pasidomi įdomesniais sporto dalykais.

– Kas bus kitas lietuvis, pasieksiantis jūsų lygį? Jau kurį laiką to siekia Mindaugas Barauskas. Ar, be jo, yra ir kitų?

– Aš visada sakau, kad tam reikia išvažiuoti į varžybas užsienyje. Viena yra rodyti rezultatus Lietuvoje, kita – užsienyje.

Taip, Mindaugas yra vienas iš tų, kurie bando intensyviau. Jis važiuoja į Skandinavijos regiono varžybas, žaidžia PDC atrankos turuose, bet kol kas tokia sėkmė dar neaplankė. Yra dar iki penkių žmonių, planuojančių pavažinėti, pabandyti tarp profesionalų pažaisti. Bet dabar viską pristabdė pandemija.

– Pandemija buvo pristabdžiusi smiginį, dabar varžybos vyksta, tačiau kiek apribojimai paveikia žaidėjų pajamas? Kiek visa tai jums trukdo?

– Sakyčiau, labai. Man patinka dabartinis Superserijos formatas. Anksčiau atvažiuodavai savaitgaliui, pažaisdavai ir keliaudavai namo. Dabar vyksta keturi iš eilės turnyrai ir yra kur kas patogiau.

Kita vertus, tenka viską planuotis paskutinėmis dienomis. Anksčiau sezono pradžioje, po Naujųjų, sėsdavau prie kompiuterio ir nusipirkdavau skrydžius bent iki vasaros. Dabar to daryti negali, dvi savaitės lieka iki skrydžio, tada gali planuotis. Niekada nežinai, ar atšauks kokį turnyrą. Jei neperki paskutinėmis dienomis, reikia pirkti brangesnius skrydžius, su atšaukimo ar keitimo galimybe. Jei turnyrai vyksta du savaitgalius, dabar patogiau likti toje šalyje, o ne skristi namo.

Dar ir viešbutyje turime būti po vieną, automatiškai brangiau moki už kambarį. Turi mokėti ir už testus, kartais labai sunku susiderinti testą ir kelionę. Dabar situacija jau paprastėja, vasarį buvo sudėtingiau. Tada buvo etapas, kai atidarius mažesnius verslus nebuvo vietos testams kokią savaitę į priekį.

Prisideda papildomos išlaidos, trukdžiai, o ir stresas. Tikrai nebūtų malonu po teigiamo testo likti savaitei ar dviem izoliacijoje užsienio viešbutyje. Tfu, tfu, tfu, kol kas visi maždaug 20 mano testų buvo neigiami.

– Koks pagrindinis jūsų šių metų tikslas?

– Prieš sezoną išsikeliu minimalius tikslus, nes maksimalius būtų labai sunku įvykdyti. Visada noriu papulti į turnyrus, kuriuose jau dalyvavau, ir vis pridėti kokį naują. Šiemet noriu dalyvauti pasaulio čempionate, pasaulio taurėje, Europos čempionato, ko gero, nebus. Į Superserijos finalą labai sunku patekti, bet noriu patekti į „Grand Slam“ ir prieš pasaulio čempionatą būti TOP 32 reitinge, kad būčiau skirstytas žaidėjas ir gaučiau teoriškai silpnesnius varžovus. Tada galėčiau pradėti turnyrą nuo antro rato.

 

Informacija: lrt.lt