2024-02-19

Šeštadienį, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Kauno r. meno mokykloje Garliavos kultūros centras organizavo šiai dienai paminėti skirtą renginį – teatrinę-muzikinę impresiją „Išmok mylėti visa širdimi”. Šis įspūdingas renginys buvo dedikuotas kunigaikščiui Mykolui Kleopui Oginskiui ir jo neįkainojamam palikimui Lietuvos istorijoje.

Giedrė Zeicaitė, Šviesė Čepliauskaitė ir Virginija Kochanskytė impresijoje sukūrė ne tik ne romantišką M. K. Oginskio asmenybės portretą, bet ir atskleidė tragiškas Abiejų Tautų Respublikos istorijos peripetijas. Kiekvienas akordas ir žodis buvo kaip iškarpa iš praeities, leidžiantis mums pajusti kunigaikščio epochos dvasią ir suprasti svarbiausius istorijos momentus.

Dėkojame visiems, kurie prisijungė prie mūsų paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Renginio organizatorius: Garliavos kultūros centras
Renginio partneriai: Kauno rajono savivaldybė, Garliavos seniūnija ir Kauno r. meno mokykla

Valstybinei šventei paminėti skirti renginiai vyko ir Garliavos kultūros centrui priklausančiose laisvalaikio salėse Ilgakiemyje ir Linksmakalnyje. 

Vasario 16 d. minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Ilgakiemio laisvalaikio salėje skambėjo M. K. Čiurlionio fortepijoninė muzika, kurią atliko pianistė Evelina Pilipavičiūtė. Susirinkusieji turėjo galimybę ne tik pasiklausyti fortepijoninės muzikos, bet tuo pačiu sudalyvauti plenere. Metų pradžioje buvo paskelbtas atviras kvietimas dalyvauti plenere – koncerte, kurio metu kvietėme menininkus, savamokslius ar tiesiog mėgstančius tapybą žmones išreikšti savo patiriamas emocijas tapant ant drobės girdint M. K. Čiurlionio kūrinius. Džiaugiamės, kad pirmą kartą vykusiame tokio pobūdžio plenere dalyvavo virš 20 meną prijaučiančių žmonių, norinčių save išbandyti.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Linksmakalnyje skambėjo Garliavos kultūros centro moterų choro „C.re.do“ atliekamos dainos, vadovas Dainius Druskis.