2024-05-30

Paskutinį gegužės savaitgalį Garliavoje pirmą kartą vyko Ąžuolų žydėjimo festivalis. Keturias dienas trukusios šventės metu, per įvairias edukacines ir pramogines veiklas, buvo siekiama įprasminti Garliavos miesto simbolį – ąžuolą.

Pirmąją festivalio dieną, ketvirtadienį, vyko Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos mokytojos Ignės Masalskienės inicijuotas tapybos pleneras „Žydinčių ąžuolų pavėsyje“. Į simbolinį festivalio atidarymo renginį susirinko daugiau nei 230 darželinukų ir moksleivių iš įvairių Garliavos ugdymo įstaigų. Plenere dalyvavo ir pedagogė, kraštotyrininkė Rita Pauliukaitienė.  Ji  jauniesiems dailininkams papasakojo apie Šimtmečio parką, kuriame ir vyko pleneras. Vaikai piešė žydinčius ąžuolus ir juos supančią aplinką. Visi darbai festivalio metu buvo eksponuojami bendroje parodoje.

Penktadienio vakarą miestiečiai buvo kviečiami į neįprastą renginių erdvę – Garliavos skverelį. Čia pirmą kartą mūsų mieste koncertavo klasikinės gitaros kvartetas „Keturios gitaros“. Prieš koncertą vyko trumpas susitikimas su Garliavos herbo etaloną parengusia dailininke Valerija Kiškiene, kuri dalijosi prisiminimais apie Garliavos herbe vaizduojamų trijų ąžuolo lapų idėją.

Šeštadienį, pagrindinę festivalio dieną, renginio programa prasidėjo nuo ankstyvo ryto. 10 val. Ąžuolinės mylios bėgimą, lydimi Eimanto Petrulevičiaus, pradėjo būrys bėgikų. Visi, įveikusieji trąsą, buvo apdovanoti išskirtiniais atminimo medaliais. Koncertinę programą scenoje pradėjo vaikų ir jaunimo koncertas „Gilės ir giliukai“. Vienas iš renginio akcentų buvo XVIII Respublikinio liaudiškų šokių festivalio „Atdarykim vartelius“ 2024 dalyvių eisena ir koncertas, kuriame dalyvavo 13 suaugusiųjų šokių kolektyvų. Vakarėjant, pirmą kartą Garliavoje, įvyko DvirAčių transporto priemonių STUNT varžybos, organizuotos Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos abituriento Vilio Dirgėlos. Vaikai nuo 4 metų iki abiturientų demonstravo savo sugebėjimus valdyti dvirates transporto priemones draugiškose varžybose. 

Visame parke vyko  įvairios edukacijos – nuo Ridikėlių mokyklėlės, floristikos, gimnastikos pamokų iki jaunosios Andros kūrybinių darbų. 

Renginio metu už puikius rezultatus buvo pagerbta Garliavos moterų rankinio klubo „Cascados-HC Garliavos SM“ vyr. trenerė Rita Urnikienė. Festivalio nesustabdė net ir prieš pat pagrindinį vakaro koncertą prasidėjęs stiprus lietus. Ištikimiausi „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Martyno Kavaliausko, Samba Me ir Remis Retro gerbėjai kantriai laukė, kol audros debesys praslinks ir prasidės koncertas. Ir laukti buvo tikrai verta!

Sekmadienį Garliavos Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojama Eucharistija už gyvus ir mirusius garliaviečius, o po jos susirinkusieji galėjo pasimėgauti Marijampolės kultūros centro kamerinio choro „Suvalkija“ (meno vadovė Virginija Jurevičienė) koncertu.

Garliavos kultūros centras ir Garliavos seniūnija dėkoja visiems dalyviams, rėmėjams ir savanoriams už jų indėlį į šį išskirtinį renginį. Tikimės, kad Garliavos Ąžuolų žydėjimo festivalis taps kasmetine tradicija, kuri kvies bendruomenę naujiems susitikimams ir įkvėps kūrybiniams projektams.

Renginys yra projekto „Tapatybė ir bendruomenių jungtys“ dalis, kurį finansuoja Kauno rajono savivaldybė.