Penktadienį, spalio 25 d., Kauno r. Garliavos sporto ir kultūros centro darbuotojai organizavo teorinį praktinį-seminarą „Etnokultūra šiandienos visuomenėje: sėkmės iniciatyvos ir praktinis pritaikymas“. Seminare, kuris vyko Garliavos meno mokykloje, apsilankė bibliotekininkai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai, meno pedagogai, kultūrinės veiklos organizatoriai, etnografai, folkloro ansamblių vadovai. Pranešėjai pasidalino savo sukaupta patirtimi apie etninės kultūros reiškinius, vertybes, raiškos įvairovę, pritaikymo galimybes.
Gražina Kadžytė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas) apžvelgė tradicinio kalendoriaus raidą, kaitą ir inovacijas. Pasidalino įžvalgomis, kaip tradicinių kalendorinių švenčių papročius išradingai galima pritaikyti šiandien minint kalendorines šventes.
Dr. Agnė Kalėdienė (Vytauto Didžiojo universitetas) supažindino su Lietuvoje veikiančiais istorinės rekonstrukcijos klubais, pristatė labiausiai istorinės rekonstrukcijos klubų veikloje pastebimus etninės kultūros aspektus.
Lijana Šarkaitė-Viluma (Lietuvos teatro ir muzikos akademija, Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija) kalbėjo apie pradinio ugdymo mokykloje patirtį ir pateikė pastebėjimus, kaip efektyviai įtraukti ugdytinius ir paskatinti domėjimąsi etnokultūra.
Loreta Stoliarovienė (Vilniaus etninės kultūros centras) kalbėjo apie iššūkius, kuriuos tenka spręsti organizuojant tradicines kalendorines šventes daugiakultūriniame šiandienos Vilniuje, pasidalino gerąja patirtimi bei sėkmingomis istorijomis, naujomis švenčių bei renginių organizavimo idėjomis.
Dr. Jurgita Macijauskaitė-Bonda (Vytauto Didžiojo universitetas) išsamiai aptarė šiuolaikinio vaikų ir jaunimo folkloro sampratą, jo kilmės ir paplitimo aspektus, pasidalino šiuolaikinio vaikų folkloro pavyzdžiais.
Nijolė Grivačiauskienė (Kauno r. Garliavos sporto ir kultūros centras) supažindino su folkloro teikiamomis galimybėmis ir privalumais, ugdant tiek vaikų, tiek suaugusiųjų kūrybiškumą. Nijolė Grivačiauskienė teorinį-praktinį seminarą pabaigė energingomis pratybomis, kurių metu renginio dalyviai mokėsi tradicinio folkloro kūrinius pritaikyti ugdymo procese.
Dėkojame puikiems lektoriams ir visiems seminaro dalyviams.
Garliavos sporto ir kultūros centro kultūros projektų vadovė dr. Aušra Kairaitytė-Užupė